Ciolacu i-a dat interzis lui Dragnea în PSD, dar şi lui Năstase. Pe vremuri, Daddy se lăuda cu varianta de rezervă

Marcel Ciolacu, actualul lider al PSD, susține că Liviu Dragnea nu se va mai întoarce în acest partid. El invocă atât statutul PSD, cât şi faptul că, acum, drumul formaţiunii politice pe care o conduce este cu totul și cu totul altul. Mai mult, Ciolacu nu-l vede nici pe Adrian Năstase pe viitoarele liste ale partidului, chiar şi după ridicarea interdicţilor fostului premier de a candida, survenite în urma celor două condamnări.

Întrebat, în cadrul unui interviu pe care Marcel Ciolacu l-a oferit C4Media, dacă Dragnea va mai fi membru PSD, liderul acestui partid a spus: Este foarte puțin probabil, știți și dumneavoastră, știu și eu.Citește mai mult

În nerozia ei, madam Şoşoacă se dă drept teroristă unică în Parlament

După ce Florin Cîțu a spus că acțiunile celor care duc campanii împotriva măștii și a vaccinării sunt similare cu cele ale unor teroriști, Diana Iovanovici-Șoșoacă s-a declarat unica senatoare teroristă din Parlamentul României. Aşa că, dacă vreun alt parlamentar cu frisoane ar dori şi el să ne terorizeze, n-o mai poate face pentru că a cumpărat Şoşoacă franciza.

Ieri, premierul Cîțu i-a atacat dur pe iniţiatorii campaniilor împotriva măsurilor luate de guvern pentru combaterea pandemiei, afirmând că acțiunile lor sunt similare cu cele ale unor teroriști.… Citește mai mult

Cîţu compară acţiunile celor care strigă „Jos masca” cu ale unor teroriști

Florin Cîţu, atac frontal împotriva coronascepticilor (hai să-i numim aşa), pe care-i compară cu nişte terorişti. De când a început lupta cu noul coronavirus, parcă e o întrecere a celor care incită la nerespectarea regulilor şi răspândesc cele mai tembele teorii ale conspiraţiei, însă Guvernul nu făcea decât să privească, ca la spectacol.

Văd însă că actualul premier a avut curajul să-i compare pe negaţionişti cu niscai terorişti. E o atitudine fermă şi tare aş vrea ca declaraţia de mai jos să nu fie doar o constatare legată de faptul că nişte persoanaje, mai mult ori mai puţin motivate de tot felul de interese, zădărnicesc combaterea noului coronavirus.… Citește mai mult

Renate Weber primeşte premiul Secera şi Ciocanul. Madam Şoşoacă, profund nedreptăţită: nici măcar o menţiune pentru delir

Renate Weber primeşte de la Societatea Timişoara premiul Secera şi Ciocanul pentru că ar fi subminat statul de drept în România. Fireşte că Avocatului Poporului i se cuvine ditamai distincţia, dar parcă merita şi madam Șoșoacă oarece atenţie.

Societatea Timişoara: Premiul Secera şi Ciocanul – Renate Weber (pentru susţinerea în Parlamentul european a încercărilor de subminare a statului de drept în România, proces iniţiat şi promovat de Liviu Dragnea, fost preşedinte al PSD). Premiul Secera şi Ciocanul se acordă pentru efortul depus întru conservarea şi susţinerea sistemului şi structurilor (neo)comuniste în România.… Citește mai mult

Atunci când nu se dă burlesc cu Şoşoacă, se bagă aroganţa lui Adrian Năstase, fie ea şi de la naftalină

Dacă Antena3 nu poate pune isteria madamei Şoşoacă pe ecran, e bună şi morga fudulă a lui Adrian Năstase.

N-a ieşit nici măcar de-o ştire cât de cât explozivă din mitingul celor care au protestat împotriva vaccinului obligatoriu, în pofida faptului că nimeni nu îi obligă să se vaccineze. Singura care a numărat zeci de mii români în stradă, chiar dacă protestul de marketing al antivacciniştilor de ieri n-a strâns nici vreo 1500 de oameni în toată ţara, a fost Şoşoacă.… Citește mai mult