Delir: Cristoiu îl înjură pe președintele Poloniei pentru că nu-l bagă în seamă pe Simion

Ion Cristoiu a înfierat cu mânie proletară summitul B9 de la București, găzduit de preşedintele României şi co-prezidat de Karol Nawrocki, preşedintele Poloniei. De ce? Pentru că reuniunea va avea drept urmare întărirea flancului estic al NATO. Așa cum se știe, orice consolidare a Alianței îl enervează pe Putin, iar dacă liderul de la Kremlin e mânios, Cristoiu nu pierde ocazia să peroreze la București (servind cauza) că NATO e o ruină. Cauza rusă, firește.

Însă de data asta, Cristoiu n-a înjurat doar Alianța, ci și pe Karol Nawrocki.… Citește mai mult

Georgescu la Turcescu sau pupincurismul pe înțelesul tuturor

Ultima emisiune în care Robert Turcescu l-a avut invitat pe Călin Georgescu a fost un exercițiu magistral de pupincurism cum rar mi-a fost dat să văd.

Să spună Georgescu, senin, că forțe din Europa de Vest vor să-l elimine, iar Turcescu, un ditamai colonelul acoperit, să nu ceară măcar o palidă explicație legată de afirmația interlocutorului, că de dovezi nu poate fi vorba. Mai ales că povestea cu oculta și eliminarea fizică era fâsâită. În trecut, așa cum se știe, a mai fost debitată prostește de Dragnea, de Șoșoacă, de Simion, ca să dau doar trei exemple.… Citește mai mult

După toate eforturile lui Cristoiu de a-l spăla pe Simion n-a rezultat nimic curat

Încercând să-l spele pe George Simion pentru că a fugit ieri, atunci când Parlamentul vota covârșitor pentru ca americanii să poată folosi bazele militare din România , Ion Cristoiu a demonstrat că pupincurismul propagandiștilor e mai dihai decât toate poziţiile din Kamasutra. Altfel nu aiura (Alo, Salvarea!) că AUR a votat mai degrabă împotriva lui Nicușor Dan decât împotriva lui Donald Trump. În realitate, la îndemnul lui Simion, parlamentarii AUR prezenți în Parlament și-au scos cartelele din aparate, respingând astfel cererea americanilor.… Citește mai mult