Nostalgicii comunişti veniţi la mormântul lui Ceauşescu sunt fericiţi că îl au acum pe Cumpănaşu. El ar fi continuatorul

În timp ce Antena3 tot încearcă să ne convingă de faptul că românii îl regretă amarnic pe Ceauşescu, nostalgii comunişti, strânşi azi la mormântul Cârmaciului, erau în jur de cincisprezece. Dar să nu ne legăm cifre, chiar dacă mărimea contează, ci să ne concentrăm la dialogul lor, de-a dreptul existenţial.

Cel mai bun conducător al României a fost Ceaușescu, spune un nostalgic comunist cu fular roşu. Apoi, aprinde o lumânare.

Și acum va fi Cumpănașu, Alexandru Cumpănașu!, adaugă altul.… Citește mai mult

Popaganda rusă, delir cu premeditare. Gelu Voican a fost lovit de un «posedat de diavol» din noua ordine. Revoluţia Română, «anulată» de huligani

Sputnik, vocea propagandei ruse în România, titrează: În fine, după 30 de ani HULIGANII și IMPOSTORII au anulat Revoluția Română! Articolul este un desăvârşit exerciţiu de ipocrizie, dar şi de prostie crasă.

Conform Sputnik, Revoluţia din 1989 a fost anulată pentru că Gelu Voican Voiculescu a fost lovit cu o cârjă de un revoluţionar. Delirul în toată splendoarea: cel care l-a lovit pe Voican Voiculescu este un om al diavolului, al noii ordini susţinută, nu cred că trebuie să vă mai spun, de Iohannis.… Citește mai mult

Liviu Pleşoianu zice că-i vai de capul nostru: Plutim într-un ocean de beznă, ne paşte ratarea istorică

După ce s-a retras din cursa prezidenţială ca să nu fie umilit de un procent pe lângă unu la sută, pe Liviu Pleşoianu, deputat PSD, l-a lovit grija de ratarea noastră istorică. Fiindcă noi, românii, am pluti într-un ocean de beznă. Motivul neliniştii sale vi-l spun eu: majoritatea, indiferent pe cine votează, nu împărtăşeşte ideile creţe ale deputatului, născute parcă din gândirea lui Fidel Castro şi a Ecaterinei cea Mare.

Liviu Pleşoianu, pe pagina sa de Facebook: …În acest moment, sufletul, spiritul poporului român sunt un licăr plăpând într-un ocean de beznă.Citește mai mult

Năstase s-a încordat împotriva lui Iohannis, propaganda rusă l-a aplaudat, dar PSD nu l-a urmat. Deocamdată, i-a dat eject

Adrian Năstase s-a încordat retoric pe blogul său: Va participa „majoritatea toxică”, mâine, la ceremonia de învestire a lui Iohannis?, scria el la 20 decembrie, sugerând că parlamentarii PSD n-ar trebui să participe la ședința celor două camere în care președintele Klaus Iohannis va fi învestit pentru al doilea mandat.

Nici n-a postat bine Năstase pe blog, că propaganda rusă a reacţionat în Sputnik.

BUCUREȘTI, 20 decembrie ….Fondatorul PSD, Adrian Năstase revine din ce în ce mai vizibil în bătălia politică internă – iar acum puțin timp a lansat PSD o provocare printr-o întrebare: ”Va participa „majoritatea toxică”, mâine, la ceremonia de învestire a lui Iohannis?”Citește mai mult

Ciolacu se leapădă de Dragnea în faţa lui Chirieac, cel care bocea amarnic «demonizarea» fostului lider al PSD

Dintr-un interviu pe care Marcel Ciolacu, liderul interimar al PSD, i l-a oferit lui Bogdan Chirieac, cunoscut drept un neobosit lăudător al lui Liviu Dragnea, aflu că cel aflat acum la puşcărie nu trebuia să fie portdrapelul modificărilor dorite de PSD în justiție. Nu trebuia, dar a fost.

Marcel Ciolacu, către Chirieac: … Și nu în ultimul rând, fără să critic sau să merg cu o direcție către fostul președinte Liviu Dragnea, atât timp cât președintele partidului, asupra lui existau niște suspiciuni privind niște infracțiuni, nu putea să fie portdrapelul acestor modificări.Citește mai mult