Priceputule domn Liviu Dragnea, încă nici nu ştii cât de mic începi să fii

La ora la care scriu aceste rânduri, habar nu am ce sentinţă definitivă va primi azi Liviu Dragnea, liderul PSD, în deja celebrul dosar Bombonica (cel al angajărilor angajărilor fictive). În prima instanță el afost condamnat la trei ani și jumătate de închisoare.

 Însă se ştie deja că rezultatele foarte slabe ale PSD în alegerile europarlamentare au declanșat deja lupta pentru putere în partid. Spun foarte slabe pentru că partidul estima un scor de aproximativ 40%, (precum anunţa recent Antena3 – vezi video) iar acum e de aşteptat ca instinctul de conservare să se manifeste plenar.… Citește mai mult

Alina Mungiu-Pippidi, umăr la umăr cu Liviu Dragnea până la sfârşit: Dosarul Bombonica este integral penibil

Aflu cu oarece întârziere, prima dată din Sputnik, vocea propagandei ruse în România, apoi de la DCNews, site controlat de Bogdan Chirieac, despre un interviu al Alinei Mungiu-Pippidi la Antena3. După cum pricep eu, doamna vrea să ne arate cu mândrie faptul că a rămas umăr la umăr cu Liviu Dragnea, liderul PSD.

Acum la sfârşitul procesului lui Dragnea (dosarul angajărilor fictive), când toată lumea aşteaptă sentinţa definitivă, după condamnarea liderului PSD în primă instanţă la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare, Mungiu-Pippidi ne spune din abisul experienţei sale juridice că dosarul e penibil.… Citește mai mult

Ponta, despre Dragnea: Dacă mâine îl părăseşte Irina, o să spună şi despre ea că e securistă sau că e cu Soros

Victor Ponta îl compară pe Liviu Dragnea cu extremistul Vadim Tudor şi vorbeşte despre „limita radicalizării” liderului PSD.

Ponta afirmă că atitudinea lui Dragnea este una de radicalizare şi, în cazul în care îl va părăsi de iubita (Irina Tănase, cu 30 de ani mai tânără), liderul PSD va găsi drept ţap ispăşitor „statul paralel, iar pe ea o va cataloga drept „securistă”.

Victor Ponta, la Adevărul live: De data asta s-a trecut peste orice limită a radicalizării. Dacă mâine îl părăseşte Irina, o să spună şi de Irina că e securistă sau e cu Soros.Citește mai mult

Bogdan Chirieac aplaudă public evadarea lui Radu Mazăre, deşi, dacă se verifică informaţia, este vorba despre o infracţiune

Bogdan Chirieac îi închină un imn lui Radu Mazăre, care, conform România TV, ar fi reuşit să evadeze din închisoarea în care era încarcerat pentru a fi predat autorităţilor române.

RTV a difuzat informaţia potrivit căreia Mazăre ar fi evadat din închisoarea din Madagascar, fără să specifice sursa.

Ştirea nu a fost confirmată oficial

Radu Mazăre nu se dezminte. Ca să spun aşa, suntem alături de „el fugitivo”, în cazul acesta. Este, până la urmă, o altă palmă dată statului subteran din România, tocmai din Madagascar.Citește mai mult

Dragnea, declaraţie de noaptea minţii: Televiziunea germană îl critică pentru că românii nu vor să mai culeagă sparanghel. Te doare mintea!

Ridicând vedeniile la rang de politică înaltă, Liviu Dragnea, liderul PSD, face, din nou, declaraţii halucinante. N-ar fi rău ca, într-o zi, aberaţiile liderului PSD a să intre într-o culegere despre absurdul istoriei noastre recente, pentru ca generaţiile următoare să vadă în ce perioadă strălucită se afla ţara, ţărişoara noastră în anul electoral 2019.

Întrebat, la Dolj, despre reportajul difuzat recent de postul public de de televiziune Das Erste, legat de încercările lui Dragnea de a scăpa de rigorile justiţiei, liderul PSD a dat un răspuns absolut halucinant.… Citește mai mult