Însămânţând persuasiv slove cu toptanul, propaganda rusă a intrat în opoziţie alături de PSD

Sputnik, vocea propagandei ruse în România, este o agenţie de presă guvernamentală, adică sub controlul guvernului rus şi, măcar de complezenţă, ar trebui să mimeze oarece echidistanţă. Însă lucrurile nu stau nici pe departe aşa. Mai nou, agenţia cu pricina s-a pus pe jelit PSD. Reamintesc că atunci când PSD era le guvernare, propaganda rusă îi ridica în slăvi pe liderii acestui partid şi înfiera Opoziţia cu mânie proletară.

E ştiut, ruşii se pricep atât la propaganda, cât şi la intelligence.… Citește mai mult

Oportunişti din toate țările, uniți-vă! Cozmin Guşă a găsit panaceul pentru salvarea PSD, iar Bogdan Chirieac îi dedică prima odă

Cozmin Guşă, cel care controlează încă Realitatea TV, susţine că a desenat o schiţă de reformare a PSD, partid al cărui membru a devenit de ieri. Ce va însemna reformarea PSD nici Guşă nu pare a şti.

Probabil că, daca va avea puterinţă, grupul Stănescu-Ciolacu-Guşă & niscai baroni va prelua frâiele partidului, cu sau fără Viorica Dăncilă, pretextând exodul spre Pro România, oful cel mare al lui Guşă. Însă se mai ştie şi că între Ponta şi Guşă disputa e personală.… Citește mai mult

Daniel Dragomir, bufonul care rămâne o somitate în ridiculitate, dă sfaturi de viaţă PSD

După căderea Guvenului Dăncilă, Daniel Dragomir, fost ofiţer al SRI, protagonist al scandalului Black Cube şi semnatarul unui fel de manifest Roexist, care, în opinai lui, ar trebui să fie primul pas pentru ieşirea România din UE, se pune la dispoziţia PSD cu indicaţii preţioase, dar dure.

Daca de la PSD vine oricine in sala Parlamentului sa voteze noul guvern, sa fie exclus pe loc (decizie care ar fi trebuit luata deja ieri in CExN), scria Dragomir pe pagina sa de Facebook, ca să ne demonstreze, din nou, că rămâne o somitate în ridiculitate.… Citește mai mult

Ejectatul Codrin Ştefănescu se află în luptă cu niscai cârtiţe din PSD, ca să nu ia Ponta partidul, prin absorţie

Eliminat din jocul puterii de propriul partid, pe motiv de prea multe temenele faţa de umbra lui Liviu Dragnea în PSD, tocmai când nu mai era cazul, traseistul Codrin Ştefănescu, cel care a dus decăderea politică aproape de absolut, îşi hrăneşte mâhnirea luptând cu morile de vânt. Adevărat, cam pe persoană fizică.

În PSD ar există cârtiţe care, iată, pun umărul la transferul partidului către Victor Ponta, „prin absorţie”, sugerează Ştefănescu.

…E supārat rāu pe noi, pesedistii, cā d-aia a demisionat cândva pe facebook si ne-a lāsat cu ochii-n soare.Citește mai mult

Alina Mungiu-Pippidi se face că blamează PSD ca să pricepem de ce Dăncilă trebuia trimisă la UE ori că Dragnea era bun pentru partid

S-o fi sucit brusc Alina Mungiu-Pippidi şi critică PSD? Aiurea! Profunda noastă analistă doar se face că blamează PSD, şi ca să arate câtă nevoie are partidul de un consultant serios, unul extern. Cine ştie, poate cade pară mălăiaţă.

Am spus aiurea! pentru că în articolul: PSD alege să piară cum a trăit (ce titlu amăgitor), publicat în romaniacurata.ro, Alina Mungiu-Pippidi arată că, de fapt, Liviu Dragnea, în pofida celor doua condamnări definitive, era bun pentru partid, ca şi Năstase, cel pe care Mungiu-Pippidi îl critica pe vremuri cu adâncă mânie proletară, ispravă cu care se aludă şi acum.… Citește mai mult