Ciolacu susţine că Dragnea îşi face partid din cauza frustrărilor şi a rateurilor sau politichia ruptă-n tur

 

Marcel Ciolacu, preşedintele PSD, l-a atacat frontal pe Liviu Dragnea, fostul preşedinte al PSD, iar eu constat, încă o dată, că viaţa e complexă şi plină de neprevăzut.

Ciolacu a declarat la Radio Guerrilla, preluat de stiripesurse.ro, un site apropiat de PSD, că discută cu toți foștii președinți ai PSD, mai puțin cu Dragnea.

Legat de faptul că Liviu Dragnea, tocmai ieşit din puşcărie, ar putea să-și facă partid, Ciolacu a spus: …Să încerci din cauza anumitor frustrări sau anumitor rateuri alea tale să vii să anunți că îți creezi un partid, mi se pare mult.Citește mai mult

Nevropatia politică a madamei Şoşoacă determină YouTube să închidă contul oficial al Senatului României

Aflu din presă că YouTube a închis contul oficial al Senatului României din cauza delirului coronascepticei senatoare Diana Iovanovici-Șoșoacă. Nici nu-i de mirare – ea instigă la una dintre cele mai importante tribune politice la nepurtarea măștii. Tot de la tribuna Senatului, Şoşoacă aberează, de multă vreme, împotriva vaccinării.

Sincer, chiar nu mai doream să scriu despre imbecilităţile debitate de Şoşoacă, dar închiderea contului oficial a Senatului Românei e fără precedent.

Dacă reprezentanții YouTube au ajuns în sfârşit la concluzia că, prin discursurile ei halucinante, Șoșoacă descurajează vaccinarea și aduce acuzații nefondate împotriva demersului de imunizare a populației, pe plaiurile mioritice nu o deranjează nimeni.… Citește mai mult

Bazaconii: George Simion, după înțelegerea cu USR: Nu îmi place de Dan Barna, dar ar trebui să înghițim niște broaște

Legat de înțelegerea dintre AUR şi USR PLUS pentru moțiunea împotriva Guvernului Cîțu, mi-a rămas în minte o recentă declaraţie a lui George Simion, copreşedintele AUR. Respectiva mărturisire este, poate, cea mai bună dovadă că, acum, pe scena politichiei româneşti se joacă o comedie, o dramedie sau o tragedie, în funcţie de cum priveşte fiecare dintre noi această tărăşenie.

George Simion, la Antena3: …Nici mie nu îmi place în mod deosebit de Dan Barna, dar ar trebui să înghițim și noi niște broaște (…) Noi am vorbit cu Ionuț Moșteanu, care este președintele Grupului USR de la Camera Deputaților, să avem o moțiune comună, pornind de la textul nostru, care are 18 pagini, și să convenim pe un text.Citește mai mult

Florin Cîţu în rol de Superman: Mega puteri, super viteză, dar prea puţin umor

Florin Cîțu a publicat pe contul său Instagram un videoclip din filmul Superman Returns (Superman Revine), în care eroul principal este interpretat de Brandon Routh. Însă chipul actorului a fost înlocuit de cel al lui Cîțu.

Tehnologia asta este mesajul scris de premier alături de videoclipul trucat, în care se pot vedea scene cu Superman, alias Cîţu, în acțiune.

Nu ştiu cât haz crede Florin Cîţu că posedă, dar în rol de Superman văd un premier cu mega puteri, multă viteză, dar prea puţin umor.… Citește mai mult

Realitatea ieşită din ţâţâni: După ce USR PLUS a depus moţiunea umăr la umăr cu AUR, Simion i-a luat în zeflemea de Barna şi Cioloş

George Simion, Dan Barna

Diavolul, bunul Dumnezeu, Bucureştiul, Bruxelles-ul şi George Simion sau te doare mintea, nu alta!

Despre greşelile făcute în timpul actualei crize politice de către USR PLUS şi PNL, până mai ieri aliaţi la guvernare, se va vorbi multă vreme, ca şi despre erorile de calcul, greu de explicat, ale lui Florin Cîțu, Dan Barna, Dacian Cioloş ori Ludovic Orban.

De pildă, pot înţelege până la un punct nemulţumirea celor din USR PLUS faţă de Florin Cîţu, ba chiar şi o reacţie instituţională – demisia, urmată de ieşirea de la guvernare.… Citește mai mult