Oficina Romania TV este aprovizionată cu bani grei de statul român. Pretextul: Extragerile Loto

România TV, fondată de fugarul Sebastian Ghiţă, una dintre televiziunile de casă ale PSD, a mai primit de la statul român 2.548.000 de lei. Adică, un fleac de peste 550 de mii de euro ca să transmită extragerile Loteriei Române.

Mai știți ceva despre domnul Sebastian Ghiță?
Întreb asta pentru că televiziunea fondată de el tocmai a mai primit din partea statului român încă 2.548.000 lei să transmită extragerile Loteriei.
PS: în anul 2018 a mai primit 1,68 milioane de lei.
Citește mai mult

Inepţii şi lupte intestine: Rădulescu Mitralieră se crede un exemplu în PSD, alături de Olguţa Vasilescu, Codrin Ştefănescu ori Florin Iordache

Atac frontal şi inepţii cu duimul. Titus Corlăţean, vicepreşedintele Senatului, l-a supărat foc pe Rădulescu Mitralieră, deputat PSD. Asta pentru că primul le-a cerut liderilor PSD să renunțe la peremisme și la stilul mitralieră– o aluzie la modul popieristic în care Olguţa Vasilescu, fostă membră a PRM, şi Cătălin Rădulescu fac politică.

Corlăţean mai susţinea şi că PSD are nevoie de lideri care vorbesc corect limba română, știu limbi străine și sunt buni comunicatori.

Declaraţia lui Corlăţean legată de stilul mitralieră l-a băşicat profund pe Rădulescu Mitralieră, care clama că pe colegul său de partid îl caracterizează oportunismul, lașitatea și securismele.… Citește mai mult

Nistorescu sare iar în apărarea lui Dragnea: PSD şi-a părăsit liderul de frică și din neștiință. Te doare mintea!

Dintr-un articol în care Cornel Nistorescu dă indicaţii preţioase unui PSD aflat la o răscruce, aflu şi ce greşeală a făcut partidul atunci când l-a părăsit pe Liviu Dragnea, cel care ar fi avut, în opinia luminatului autor, câteva direcții și inițiative corecte pentru România.

PSD-ul l-a părăsit pe Liviu Dragnea nu pentru că era lemn la economie și asculta de un apucat, nu pentru că s-a înconjurat de culegători de scame și de incompetenți, nu pentru că a fost găsit cu o casă în Brazilia (basm internațional finanțat), nu că ar fi furat balta Belina (altă jonglerie de comunicare), nu pentru că ar fi fraudat alegerile sau ar fi folosit două cucoane la partid (fapt care n-are legătură cu corupția).Citește mai mult

Clarvăzătoarea Viorica Dăncilă străvede şi prevede dispariţia politică a lui Victor Ponta

M-am înşelat amarnic atunci când credem că, retrasă în mijlocul familiei, Viorica Dăncilă s-a apucat serios de gătit sarmale, caltaboși, cârnați – bucate foarte apreciate de apropiaţi, aşa cum declara chiar ea. Ba eram aproape convins şi că, în curând, fostul nostru premier va deveni un Master Chef tradiţional. Însă, iată, poveste cu bucătăreala a fost doar de sărbători, pentru că, mai nou, Dăncilă are alte preocupări majore: prezice. De pildă, de la ea am aflat care va fi viitorul politic al lui Ponta.… Citește mai mult

În timp ce Lia Olguţa Vasilescu se crede un ditamai elefantul, Victor Ponta e considerat un purice

Victor Ponta a spus la Craiova, într-o conferinţă de presă, că nu se aliază cu naşii lui Dragnea. Mai precis, în Bănie şi în Dolj partidul său nu face nicio alianţă cu un PSD controlat de Lia Olguţa Vasilescu şi Claudiu Manda, soţul ei. Imediat, Olguţa Vasilescu s-a şifonat şi l-a catalogat pe Ponta drept un purice. Nu cu multă vreme în urmă, se uita la el ca la soare. Acum, iată, îl retrogradează la nivel de purice sau de… potaie.… Citește mai mult